Rezultati književnog natječaja “Knjiga nije hrana, ali je poslastica”

Rezultati književnog natječaja “Knjiga nije hrana, ali je poslastica”

Centar za kulturu Trešnjevka u sklopu 11. Festivala dječje knjige organizirao je natječaj za dječje literarne radove za djecu od 8 do 16 godina. Trajao je mjesec dana a iznenadio nas je broj pristiglih priča i pjesama.  Ima ih više od tri stotine pa je žiri imao mnogo posla da bi odabrao one najbolje.

Stručno povjerenstvo činili su Želimir Hercigonja, književnik i predsjednik povjerenstva, Enes Kišević, pjesnik i glumac, Ksenija Kušec, književnica, Dubravka Težak, književnica i profesorica, te Sonja Zubović, književnica.

Svečanost proglašenja pobjednika i uručenje nagrada održano je u prepunoj dvorani Centra za kulturu Trešnjevka.

Donosimo imena pobjednika:

U kategoriji od 8 do 10 godina:
1. Klaudija Beranek: Što je duga
2. mjesto – dvije jednakopravne nagrade:
Ema Hren: Fertun i Antares Jaić: Herc
3. mjesto – dvije jednakopravne nagrade:
Lana Tomac: Posjet šumi i Nina Višić: Kapljica kiše

U kategoriji od 11 do 13 godina:
1. Fabijan Vođinac: Naša riječ
2. Lucija Ravlić: Ivica i Marica
3. Eva Krznarić: Dućan s igračkama

U kategoriji od 14 do 16 godina:
1. Maja Marković: Zeleni balon
2. Mirna Tomasović: Knjiga nije hrana ili poslastica
3. Rea Matković: Život kao povlastica, knjiga kao poslastica

Posebne pohvale stručnog povjerenstva dobili su:

U kategoriji od 8 do 10 godina:
Tena Ilona Jukić: Proljetnice, Oliver Ćosić: Ja sam drvo, Anamaria Mavrinac: U strahu su velike oči, Iva Petrić: Proljetna svađa, Nika Sokač: Pjesmograd, Barbara Floigl: Čarobna knjiga,  Maša Kapraljević: List, Alan Rendulić Jurčić: Proljetna pjesma i Ivano Hlebec: Čarobna jesen

U kategoriji od 11 do 13 godina:
Tonka Doko: Tajna broja 1918, Ilia Letunić: Čarolija riječi, Mia Matijašić: Kako se osjeća, Vanja Maravić: Ne sudi knjige po koricama, Nika Klarić: Da sam potok, Patricia Jozić: Zima i Anamarija Turković: Skrivam 

U kategoriji od 14 do 16 godina:
Karla Leontić: Čitateljica otvorena srca, Magdalena Blagec: Ja, Anamarija Jukić: Voda, Vojislav Đurmanović: Šapat starih bajki, Hrvoje Novota: Okrutnost života i Marta Soldić: Tat.

Čestitamo!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svečanost proglašenja pobjednika
Foto: Marija Krznarić