7. SUSRETI PLESNIH GRUPA

12. - 14. ožujka, 19. - 21. ožujka, 16. - 18. travnja, 23. - 25. travnja - 19 sati
Na Susretima će nastupiti 95 plesnih grupa djece i mladih iz trideset gradova Hrvatske, a to su Rijeka, Pazin, Fažana, Vodnjan, Pula, Medulin, Rovinj, Poreč, Rab, Zadar, Šibenik, Split, Sutivan, Gospić, Karlovac, Jatrebarsko, Zaprešić, Ludbreg, Donji Stupnik, Velika Gorica, Sisak, Nova Gradiška, Slavonski Brod, Pošega, Osijek, Vukovar, Čakovec, Varaždin, Bedekovčina i Zagreb.
Izvest će 210 plesnih točaka s više od 2.500 plesača, od kojih će Stručno povjerenstvo odabrati 40 najboljih za nastup na Treps Festivalu u mjesecu svibnju.
Susreti plesnih grupa održavaju se u povodu Međunarodnog dana plesa. Na Susrete se svake godine prijavljuje sve više plesnih grupa iz cijele Hrvatske s programima različitih plesnih izraza. Moto plesnih susreta je poruka prof. A. Raftis-a, predsjednika UNESCO-vog Međunarodnog savjeta za ples (CID) "Od svih umjetnosti, ples je najprimjereniji današnjoj djeci, jer istovremeno oblikuje tijelo i dušu." Susreti djeci i mladima pružaju priliku za stjecanje prvih scenskih iskustava, razvijanje senzibiliteta za ples, glazbu i ritmički pokret, te samopouzdanje. Osim toga, omogućuju javno predstavljanje neprofesionalnim plesnim grupama i ansamblima koji nemaju vlastitu scenu, te potiču razvoj univerzalnog govora tijela i pokreta koji razumiju svi, bez obzira na jezik kojim govore.
Svim sudionicima (plesnim grupama) uručuje se Priznanje za sudjelovanje, a najkvalitetnije plesne točke, prema mišljenju Stručnog povjerenstva, sudjeluju na Treps Festivalu.
Stručni savjet: Vlasta Kaurić, Vlasta Rittig, Rajko Pavlić, Jasminka Zajec i Gordan Križaj
Cijena ulaznice je 20 kuna.
Uskoro na Treps-u
Nema aktualnih događanja.